Szobaakusztika, avagy mit tehetünk otthon a jobb hangzásért?

Akusztikai elemek, terem- és szobaakusztika

Re: Szobaakusztika, avagy mit tehetünk otthon a jobb hangzás

HozzászólásSzerző: Miklós80 » 2013.01.13. 17:45

Na a szivacsos kísérletemből ez lett :D
Csatolmányok
Fénykép1100.jpg
Fénykép1100.jpg (31.59 KiB) Megtekintve 4491 alkalommal.
Fénykép1099.jpg
Fénykép1099.jpg (40.22 KiB) Megtekintve 4491 alkalommal.
Miklós80

HozzászólásSzerző: fdsa » 2013.01.14. 09:18

Szép. És a hatása?
fdsa

HozzászólásSzerző: Miklós80 » 2013.01.15. 19:36

fdsa írta:Szép. És a hatása?

Főleg a magas és közép tartományomra van hatással. Úgy mondanám, hogy megnyugodott a zene. Megszűntek a magas lecsengések (zöngések) Nagyon észrevehető a zongora vagy hegedűjátékoknál, hogy a magas leütések(vonások) letisztultak. Ezzel egy időben a szemben lévő falra parafatáblák kerültek fel. Ezek kis kockákból állnak egy magas, egy alacsony egy magas.....
Nekem bejöttek.
Miklós80

HozzászólásSzerző: lpcollector » 2013.02.24. 15:16

Mivel néhány korábbi fórumtársat már csak itt érek el, engedelmetekkel itt is feltenném a kérdésemet:
Meg kell változtatnom a zeneszoba jelenlegi kialakítását, ehhez szeretnék ötleteket kérni Tőletek.
A hanglemezeim már régen kinőtték a nekik szánt két zárt szekrényt, így be kell állítanom két újabb (terveim szerint) nyitott polcot. Ezekre kerülhetnének az operaalbumok, amiknek a doboza nagyobb védelmet nyújt a por ellen, így nem feltétlenül szükséges azokat zárt szekrénybe raknom.
A szoba mérete 3,75*4,95, gipszkartonnal borított, mögötte ck lap, majd a gerendák között kőzetgyapot. A beton aljra vastag gyapjú szőnyegpadló került.
Eddig teljesen szimmetrikus elrendezésű volt (az egyik oldaláról és a lehellgatás helyéről nézve mellékeltem egy-egy képet). A zárt lemezes szekrények üresen is nehezek (hát még tele hanglemezzel). 19 mm-es laminált lapból készültek, akusztikailag is erősen visszaverő felületet alkotnak, így közvetlenül a hangdobozok mellé nem kerülhettek. Az újabb polcokból a kettő alkotna akkora méretet, mint ezekből egy.
Érdemes megtartanom a szimmetriát, vagy rendezzem egy oldalra a lemezes szekrényeket, lemezes polcokat?
Esetleg más elrendezést tartanátok szerencsésebbnek?
Gondolom a szoba méretéből adódóan is a 180Hz alatti hangoknál alakulnak ki erős egyenetlenségek.
Nem szeretnék feleslegesen ennyi hanglemezt és nehéz szekrényt ide, oda pakolgatni, ezért kérdezek...
„Hiszek Istenben, Mozartban és Beethovenben...” (Richard Wagner)
lpcollector

HozzászólásSzerző: norbert » 2013.03.28. 16:53

Sziasztok,

Rág jártam erre, látom kicsit döglődik a topik, de hátha van még aki erre jár :)

Szóval készítettem, 4db hangnyelőt Rockwool ból, ezek 100x60-as panelek, mert erősen visszhangzik a szoba, ahol filmezek, zenét hallgatok stb.
Nálam 2 sor ülés van egymás mögött, ami egy irányba néz, arra gondoltam, hogy 2-2 absorbert elosztok és mindkét sorhoz úgy lövöm be az akusztikai lapokat, hogy azokat a tükröződési pontokra teszem. Kettőt belövök úgy, hogy az első sorban ülök, 2 pedig a másodikban.
Kérdés az hogy jól gondolkodom, ha ezen elv alapján teszem fel őket?

Köszönöm
norbert

HozzászólásSzerző: misinator » 2016.02.21. 12:13

Mint más hozzászólásomból tudható, kedvelem a didgeridoo hangját.
A neten szörfölgetve találtam ezt az oldalt és ezt a képet:

http://www.lapaine.com/index.php/2009/0 ... opterix-3/

studio-strop.jpg
studio-strop.jpg (49.99 KiB) Megtekintve 2054 alkalommal.
Minden probléma megoldása újabb problémákat vet fel...
misinator

HozzászólásSzerző: cirrus » 2018.01.09. 22:07

Kedves fórumtársak!

Működésünk alapja ez a webtárhely, melynek éves díja 2018-as évre 23.484.- Ft. Erkölcsi kötelességünk ennek az összegnek az átvállalása, most már a hagyományoknak megfelelően. A tavalyi évről megmaradt 6.108.- Ft. Arra kérem a tagtársakat, hogy önkéntes hozzájárulásukkal (1000.- / 1500.- /2000.- Ft) – természetesen az anyagi lehetőségeik függvényében – támogassák ennek a fórumnak a működését. A sort én kezdeném, és átutalok 1500.- Ft-ot a következő számlaszámra:

OTP 11773054 04700991 L. Dr. Izsák Éva (megjegyzés rovatba: diyaudio.hu/nicknév)

Megértéseteket és aktív segítségeteket előre is köszönöm!
Üdv: Cirrus

"Zárlat, szakadás, vagy egyéb műszaki hiba."
cirrus

Előző

Vissza: Akusztika