Összekötő kábelek (Interconnect)

Mindenféle belső és külső vezetékek, kábelek és csatlakozóik

Re: Összekötő kábelek (Interconnect)

HozzászólásSzerző: arsenlupin » 2018.01.22. 13:49

Srácok az mitől van, hogy egyes ic kábel használatakor zúg a magas sugárzóm?

Adott egy Forté Audio Model 1 végfok, aminek alapból van egy kis trafó zúgása, de nem zavaró, közelről hallható! Egy Luxman C383 előfok csatlakozik hozzá. Az előfok bekapcsolásakor(relé kattanás) megy ki a zúgás a hangsugárzóra, jól fel erősödve. Több ic-t próbáltam, Cosmic Audio Fireworks, GAC-1 SPDIF-Pro, különböző diy kábelek, sajnos mindnél tapasztaltam a zúgást.

Kipróbáltam egy Bicon ezüst kábelt, ahol semmi zúgás nincs, síri csend....

Mit lehet itt tenni?
arsenlupin

Re: Összekötő kábelek (Interconnect)

HozzászólásSzerző: DöG » 2018.01.26. 13:23

arsenlupin írta:Mit lehet itt tenni?
Szerintem földhurok valószínű.
-A készülékek földelt aljzatúak? Ha igen, akkor legalább egyiknél próbaképpen ki kéne kötni... (némelyik kettős szigetelésű cuccnál is előfordul, hogy a hálózati kábel egyik oldalához csinálnak egy nagyfrekis-kondis "hidegítést" a dobozhoz, ilyenkor a dugót fordítva bekötve növelhető/csökkenthető) a földhurok hatása... (de szerintem legjobb eltávolítani az ilyesmit).

Egyébként meg lehet próbálni egy vastag vezetékkel összekötni a 2 készülék hideg pontját (néha menetes szorító is található a dobozon valahol, külön ilyen célra)... Meg érdemes rövid kábeleket használni a konnektorig (egymáshoz lehetőleg közel vezetve (összesodorni is lehet) -talán valamelyik beválik-. :oops: :roll:
DöG

Előző

Vissza: Kábelek, csatlakozók