Összekötő kábelek (Interconnect)

Mindenféle belső és külső vezetékek, kábelek és csatlakozóik

Összekötő kábelek (Interconnect)

HozzászólásSzerző: Quadlipi » 2009.11.18. 01:20

Nyitottam egy topikot ennek a témának, mivel elkészült egy kreálmányom.
Íme:
Kép
Kép
Mivel a rendszerem eléggé szana-széjjel van, ezért kölcsönadnám valakinek egy tesztre.
"Sose vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal."/Woody Allen/
facebook/Audiophile Room
Quadlipi
Moderátor

Re: Összekötő kábelek (Interconnect)

HozzászólásSzerző: néhai » 2009.11.18. 04:38

Én szívesen látnám, ugyanis a sajátom is most van elkészülőben. ;) És ha jól látom, nekem is van olyan drótom amiből készítetted, de még nem próbáltam ki.
PC/Foobar- Zeus USB-S/PDIF- Sabre Buffalo II, D-Class 2x200W. Beyma 18" Open Baffe + 500cm2 ribbon 2,5utas (DIY) Digit IC: Irisz Silver II 7N silver koax IC: Virgo Silver IV 7N silver. Power kábel: Hádész Silver Hangfalkábel: Titan IV 7N Cu
néhai

HozzászólásSzerző: Jolida » 2009.11.18. 12:44

Quadlipi @ Ma, 00:20 írta:...mivel elkészült egy kreálmányom....

SATA kábel?
Jolida

HozzászólásSzerző: Quadlipi » 2009.11.18. 13:48

Jolida @ 45 perccel ezelőtt írta:
Quadlipi @ Ma, 00:20 írta:...mivel elkészült egy kreálmányom....

SATA kábel?
Nem SATA.
Ezt még régebben írtam róla az AVX-en és az AV-n "Egy már rég a készletemben lévő számítógépes adatkábel. Kb. 12 éve egy számtech központ bontásakor került hozzám ez a kábel. Penelek közt volt ilyen szalag kábel. Már nem beszerezhető.Néhai szerint valamilyen printer kábel. 51 db ezüstözött vörösréz 0,3 mm vezetőből áll. Ez biztosan ezüstözött, mert oxidálódott a csupaszon maradt vezető."
Ezekből hasítottam le 2x10 szálat, amiből végül csak 2x9-et használtam fel, mert a hasítás vonalában néha kikandikált a legkülső 0,3-as vezető ér. Ezért azokat eltávolítottam, hogy ne okozhasson zárlatot.
néhai írta:Én szívesen látnám, ugyanis a sajátom is most van elkészülőben. ;) És ha jól látom, nekem is van olyan drótom amiből készítetted, de még nem próbáltam ki.

Esetleg a hétvégén kipróbálhatnánk, ha nálatok jó, és nem zavarok. Tarthatnánk 1 kicsi kábeltesztet. Hoznék még 1 satásat is. Addig összerakok egy 2x4-es verziót is ugyan ilyen rca-val.
Remélem nem lesz csalódás. Bár szvsz. a tapasztalatok alapján nagyon biztató.
"Sose vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal."/Woody Allen/
facebook/Audiophile Room
Quadlipi
Moderátor

HozzászólásSzerző: néhai » 2009.11.19. 10:44

A hétvégen vidéken vagyok, ha megtudod oldani a jövőhét hétköznapot bármikor jó mert itthon leszek és egyedül :) Nem zavar senki.
Itt elérsz bármikor, 06 70 2634982

Azért mondtam, hogy printer kábel, mert mi anno abból bontottuk. Én akkoriban megpróbáltam elemi szálaira vágni, és úgy jártam mint te, hogy ha megcsúszott kicsit a sniccer akkor vagy elvágtad a drótót, vagy csak kikukucskált a szigetelés oldalán ha a szélén volt, jó sokat szívtam vele.
PC/Foobar- Zeus USB-S/PDIF- Sabre Buffalo II, D-Class 2x200W. Beyma 18" Open Baffe + 500cm2 ribbon 2,5utas (DIY) Digit IC: Irisz Silver II 7N silver koax IC: Virgo Silver IV 7N silver. Power kábel: Hádész Silver Hangfalkábel: Titan IV 7N Cu
néhai

HozzászólásSzerző: néhai » 2009.11.27. 19:29

Megtörtént a hallgatózás, Lipi hozott többféle drótot is, SATA, szalagkábeles, meg egy gyári ezüstöt. A referencia az én saját kreálmányom (kép),
zene "Rafael Puyana / The Golden Age Of Harpsichord Music" nagyon impresszív Mercury Living Presence(35mm) felvétel, minden benne van ami kell, gyorsaság, dinamika, sávszélesség, tér és jelenlétérzet, igazából nem akartunk sokféle zenét mert Lipi nem ismeri a rendszeremet.

Nos először a szalag kábel (egyébként teljesen Nordost felépítésű), hangja nagyon jó, nagyon sok informácoót átereszt, kicsit vág alul, de semmi komoly baja. A SATA nos ez gyorsan ment a levesbe, olyan mintha szűrőket építettünk volna be, a felvétel zaja és szubtartománya teljesen eltűnt, bágyadtabb fakóbb hang, a hangszer zengő hangjai eltűntek. Érdekes mert régebben én is kipróbáltam és nem találtam rossznak, pedig eléggé az legalábbis a viszonyítási alaphoz képest, ennyit fejlődött a kábelezésem itt lehet jól tetten érni. A harmadik a gyári ezüst drót, majd Lipi elmondja milyen tipus volt, mert nem emlékszem :roll: Nos ez sem valami nagy szám, tipikus sordott dús hangzás, részletek jól kiszűrve és a magasai nem emlékeztettek ezüstre, a SATA-tól jobb, de a szalagtól rosszabb sokkal.

Végül a sajátom, rengeteg információ nagyon széles frekvenciatartomány, a felvételen a mélytartományban folyton jelenlevő morajlás (nem tudom mi okozta a felvételkor) olyan mintha a mikrofon valami mechanikus zajt rögzített volna, ezen jön át a legtermészetesebben persze a zenei információval együtt, a lecsengések is hosszúak kellemesek. Több zenén is füleltünk, de mindegyiken hasonló volt a sorrend, nem vérre ment csak játszottunk. ;)
Csatolmányok
f.jpg
f.jpg (28.06 KiB) Megtekintve 7135 alkalommal.
néhai

HozzászólásSzerző: pagrus » 2009.11.27. 20:05

néhai @ 23 perccel ezelőtt írta:...a felvételen a mélytartományban folyton jelenlevő morajlás (nem tudom mi okozta a felvételkor) ...

Vannak előadók akik alig hallhatóan dúdolnak, vagy inkább dünnyögnek magukban, az is lehetett. Glenn Gould például mindig dudorászott, nem tudom vaksága hozzájárult-e ehhez, és hogy egy-két koncert után további életében csak studióban dolgozott.
Please replace user and press any key
pagrus

HozzászólásSzerző: Quadlipi » 2009.11.28. 20:26

A teszt további résztvevői:
1. ACR Silver symetric: Svájci sodrott árnyékolt ezüstözött Ic.
Kép
Kép

2. DIY sata: 2x2 ér van belül, amik teflon szalaggal vannak párosával betekerve és lazán pneumatika csőbe húzva. Lehet , hogy ez egy elhibázott kísérlet volt így ebben a formában. Azonnal észrevehetően fakóbb zavarosabb a hangzása. Mondtam is néhainak ha nem mondja olyan hamar, akkor én mondtam volna, hogy ez jóval rosszabb a DIY szalagkábelnél. Az, hogy ez mitől van (pld. 2x2 ér esetleg pnaumatika cső vagy a csatlakozó milyensége) azt nem tudom. Szétszedem és megpróbálom 1x1 érrel és burkolat nélkül.
Kép

Nem vonnék le óvatosságból messzemenő következtetéseket, de első blikkre néhai kábele és a DIY szalagkábel partiban vannak egymással. Én nem éreztem különbséget a két kábel közt mélyben, mivel igazán nem is hallgatunk olyan felvételeket, amin számomra értékelhető mély hangok lettek volna. (pld. dobok) Néhai bortokában is van egy ehhez nagyon hasonló kábel. Annyi különbséggel, hogy abban 0,2 mm-es vezetők vannak, és hol 1 hol 2 db ér van egymás mellet váltakozva. A szigetelése és kivitele nagyon hasonló. Szerintem a ugyanaz a gyártója. Minden esetre annyira biztató volt ez a kísérlet, hogy néhai is kedvet kapjon egy ilyen Ic. készítéséhez. A többi kábel egyenlőre felejtős.
Még adós vagyok egy kevesebb érpárból elkészített szalagkábellel. Ezelőtt még nem láttam értelmét, mert ha ez rossz, akkor nincs értelme szenvedni vele, de ezek után elkészítem a 2x4-es verziót ugyan ilyen csatival, ugyan ilyen hosszban. Egyébkén nagyon jó ez a kácsás szorítós RCA dugó.
Közben elkészült a 2x4-es verzió:
Kép
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Quadlipi 2009.11.28. 20:51-kor.
facebook/Audiophile Room
Quadlipi
Moderátor

HozzászólásSzerző: néhai » 2009.11.28. 20:39

pagrus @ Tegnap, 19:05 írta:
néhai @ 23 perccel ezelőtt írta:...a felvételen a mélytartományban folyton jelenlevő morajlás (nem tudom mi okozta a felvételkor) ...

Vannak előadók akik alig hallhatóan dúdolnak, vagy inkább dünnyögnek magukban, az is lehetett. Glenn Gould például mindig dudorászott, nem tudom vaksága hozzájárult-e ehhez, és hogy egy-két koncert után további életében csak studióban dolgozott.

Nem, ez nem az, mechanikus eredetű a zaj, LP futómű dübörgéshez, vagy a magnó szalag/motorzaj-hoz tudnám hasonlítani. Vagy talán a hangszerből jött?
Csatolmányok
front.jpg
front.jpg (91.31 KiB) Megtekintve 7106 alkalommal.
néhai

HozzászólásSzerző: néhai » 2009.11.28. 20:46

Quadlipi @ 13 perccel ezelőtt írta:...Nem vonnék le óvatosságból messzemenő következtetéseket, de első blikkre néhai és a DIY szalagkábel partiban vannak egymással. Én nem éreztem különbséget a két kábel közt mélyben, mivel igazán nem is hallgatunk olyan felvételeket, amin számomra értékelhető mély hangok lettek volna...

Igen, de az említett felvételen mélyebb hangok vannak mint bármelyik dobból kijöhetne ;) Ha emlékszel én a pc előtt ücsörögtem a sarokkal szemben hátam mögött az egyik ládikóval, nos ezen a helyen a sarok nagyon kiemeli a mélyeket, és a második próbánál direkt erre figyeltem a szalagkábeled hallgatásakor, és hiányzott az alja, amíg az enyémnél megvolt. De tényleg nem volt nagy különbség, jó kis drót az. Csinálj egy kevesebb érből, én is fogok csinálni a saját szalagkábelemből, ami kicsit vékonyabb erekből áll (0,19mmm) és ha van kedved, időd, újra összehasonlíthatjuk őket. Más is csatlakozhat, két-három ember még elfér.
néhai

Következő

Vissza: Kábelek, csatlakozók