Összekötő kábelek (Interconnect)

Mindenféle belső és külső vezetékek, kábelek és csatlakozóik

Re: Dumasarok

HozzászólásSzerző: Bodnár Zsolt » 2012.04.30. 22:20

Sajna Neotec kábellel még nem volt jó tapasztalatom. Pedig anno jó pár fajtát kipróbáltam.
DHT audió
Bodnár Zsolt

Re: Összekötő kábelek (Interconnect)

HozzászólásSzerző: gaborka8X8 » 2012.07.30. 12:59

Felbuzdulva ezen a legújabb trenden elhatároztam, kábelt fogok készíteni (Mert trendi csávó akarok lenni.), méghozzá IC kábelt.

A koncepcióm alapja:
- a vezető legyen régi, bejáratott nagyon vékony egy eres tömör vezető
- a vezetőt körülvevő szigetelés legyen teflon
- az árnyékolás legyen dupla árnyékolás, azaz, a hideg és a meleg pontok közötti vezetők legyenek külön-külön is leárnyékolva, majd az árnyékolás is leszigetelve, és az így kapott két vezeték összesodrása után erre kerüljön még egy árnyékolás, majd egy újabb szigetelés (a’la Crystal Cable)
- a külső árnyékolás a kábel egyik végén legyen hozzákötve a hidegponthoz

Most kb. itt tartok az elgondolásban, és bárkitől szívesen veszem, ha hajlandó velem együtt gondolkodni ebben az ügyben, illetve, ha megosztja velem a saját tapasztalatait.
gaborka8X8

HozzászólásSzerző: Quadlipi » 2012.07.30. 14:41

Azt hallottam anno, hogy az árnyékolások nem csak feleslegesek, hanem a hangra gyakorolt hatásuk is kedvezőtlen. Én annyit tanácsolnék, hogy az ilyen állítások valóságtartalmát leellenőrizendő egyből legalább 3 garnitúrát készíts a kábelekből. A különbségeket így jobban lehet követni. Ha a fejlesztésben előrébb jutsz, a változtatást mindig csak az egyik garnitúrán végezd el és csak 1 változtatást eszközölj.
"Sose vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal."/Woody Allen/
facebook/Audiophile Room
Quadlipi
Moderátor

HozzászólásSzerző: gaborka8X8 » 2012.07.30. 14:58

Quadlipi írta:Azt hallottam anno, hogy az árnyékolások nem csak feleslegesek, hanem a hangra gyakorolt hatásuk is kedvezőtlen. Én annyit tanácsolnék, hogy az ilyen állítások valóságtartalmát leellenőrizendő egyből legalább 3 garnitúrát készíts a kábelekből. A különbségeket így jobban lehet követni. Ha a fejlesztésben előrébb jutsz, a változtatást mindig csak az egyik garnitúrán végezd el és csak 1 változtatást eszközölj.

Köszönöm, e szerint fogok eljárni, az eredményről pedig majd beszámolok.

.
gaborka8X8

HozzászólásSzerző: Quadlipi » 2012.07.30. 20:45

Esetleg alapanyagnak a Habia egy eres spc vezetőit tudom ajánlani. A szigetelése nem teflon, hanem ptfe. A vezető keresztmetszetben azt hiszem kettő kapható 0,8 és 0,6 de majd megnézem. Ez is legalább 30 éves alapanyag. Mindez filléres áron.
"Sose vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal."/Woody Allen/
facebook/Audiophile Room
Quadlipi
Moderátor

HozzászólásSzerző: gaborka8X8 » 2012.07.31. 10:58

Quadlipi írta:Esetleg alapanyagnak a Habia egy eres spc vezetőit tudom ajánlani. A szigetelése nem teflon, hanem ptfe. A vezető keresztmetszetben azt hiszem kettő kapható 0,8 és 0,6 de majd megnézem. Ez is legalább 30 éves alapanyag. Mindez filléres áron.

Köszönöm, a javaslatot!
Hol lehet ilyen Habia vezetéket beszerezni?

.
gaborka8X8

HozzászólásSzerző: Quadlipi » 2012.07.31. 17:25

gaborka8X8 írta:
Quadlipi írta:Esetleg alapanyagnak a Habia egyeres spc vezetőit tudom ajánlani. A szigetelése nem teflon, hanem ptfe. A vezető keresztmetszetben azt hiszem kettő kapható 0,8 és 0,6 de majd megnézem. Ez is legalább 30 éves alapanyag. Mindez filléres áron.

Köszönöm, a javaslatot!
Hol lehet ilyen Habia vezetéket beszerezni?

.
Most akárhogy kutatok a gondolataim közt nem jut eszembe a bolt neve. Dunakeszin van, a főúton. No majd csak eszembe jut.

Szerk. Megtaláltam! Választék. A méretek tévesen vannak feltüntetve a honlapon, mert ezek mind külső átmérők és azok se mindig stimmelnek!
Beazonosításra itt a pdf:
wires_ptfe_e.pdf
(159.56 KiB) 397 alkalommal.
facebook/Audiophile Room
Quadlipi
Moderátor

HozzászólásSzerző: Jolida » 2012.07.31. 23:23

Quadlipi írta: nem teflon, hanem ptfe.

Hmmm..
Poli(tetrafluor-etilén), azaz PTFE az bizony az az anyag, amit 1938-ban a Du Pont teflon néven szabadalmaztatott.

Egyébként az Incompnál a Habiákból már csak egyes színekből és vastagságokból van választék, a maradékokat árulják. Úgy két hónapja vettem mindenféle méretet, de úgy kellett összevadászni a raktárban és így se volt minden szín.

Egyébként erősen kétlem, hogy ezek a Habia kábelek harminc évesek lennének.
Az viszont biztos, hogy úgy kell lerobbantani a teflont róluk blankolásnál. ;)
Jolida

HozzászólásSzerző: Quadlipi » 2012.08.01. 09:48

Jolida írta:
Quadlipi írta: nem teflon, hanem ptfe.

Hmmm..
Poli(tetrafluor-etilén), azaz PTFE az bizony az az anyag, amit 1938-ban a Du Pont teflon néven szabadalmaztatott.
Akkor engem megvezettek, mert nekem azt mondták, hogy a két anyag más.

Jolida írta:Egyébként az Incompnál a Habiákból már csak egyes színekből és vastagságokból van választék, a maradékokat árulják. Úgy két hónapja vettem mindenféle méretet, de úgy kellett összevadászni a raktárban és így se volt minden szín.

Egyébként erősen kétlem, hogy ezek a Habia kábelek harminc évesek lennének.
Az viszont biztos, hogy úgy kell lerobbantani a teflont róluk blankolásnál. ;)
Egy másik bolt készleteit árulják ki, amit átvettek. Bár elég idióta egy banda, keverik néha a szezont a fazonnal. Igen a készlet fogyóban van, de ami a lapon van az elméletben van is. Az anyag tuti, hogy régi. Nekem kihoztak egy gurigát, ezért láttam.
facebook/Audiophile Room
Quadlipi
Moderátor

HozzászólásSzerző: Jolida » 2012.08.01. 12:37

Ha jól emlékszem egyeres már nem is volt (mondjuk nekem vastagabb kellett volna táphoz), ezért mindenből sokerest vettem.
Az biztos, hogy a teflon bevonat miatt mindegyik (még a vékonyak is) eszméletlen sprőd, tehát interconnectet gyártani belőle nem lesz egy leányálom. :D
Jolida

ElőzőKövetkező

Vissza: Kábelek, csatlakozók