Hangfalkábelek

Mindenféle belső és külső vezetékek, kábelek és csatlakozóik

Re: Hangfalkábelek

HozzászólásSzerző: Szász László » 2010.12.21. 19:56

Krizsi írta:A levegőnél elég nehéz jobb dielektromos tulajdonságú szigetelőt találni.
ha kábelkötővel összekötöd a szórt kapacitások jelentősen megnőnek, + az egymáshoz közel levő drótok elektromos tere hatással van.
Távtartó fadarabka + kábelkötő is jó lehet.

Ebben biztos vagy? Szerintem a vákuummal keverheted.

Igen, az átsugárzás miatt szimpatikus a távtartó. Végül is most is úgy van - gubancolódik még össze-vissza.
Szász László

HozzászólásSzerző: Krizsi » 2010.12.21. 20:45

Nem keverem az tényleg jobb. Nem is azt írtam, hogy nincs jobb:)
Krizsi

HozzászólásSzerző: Jolida » 2010.12.21. 21:24

A vákuum dielektromos állandója (20 C fokon) 1, a levegőé (1 atmoszférán) 1.00059.
A tefloné 2.1
Jolida

HozzászólásSzerző: Quadlipi » 2010.12.21. 23:24

Jolida írta:
Quadlipi írta: a teflon szalagot ajánlanám szigetelésre.

A sárga színűt (gáz) használjátok, az a jobb.
Jó, de miért is? Vastagabb a teflon? A sárga maga a teflon, vagy csak a cséve?
"Sose vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal."/Woody Allen/
facebook/Audiophile Room
Quadlipi
Moderátor

HozzászólásSzerző: Jolida » 2010.12.21. 23:34

A cséve sárga.
A sűrűsége kétszerese a másikénak, ezért gáz készülékek tömítésére alkalmasabb.
Jolida

HozzászólásSzerző: lamalas » 2010.12.22. 00:03

Jolida írta:... gáz készülékek tömítésére alkalmasabb.

Szerintem is, nem pedig duplan zomancozott huzalok ujabb szigetelesere. Mindig elcsodalkozok azon, hogy a 2-3m-es hangsugarzo vezetekeket igy-ugy szigetelni kell, meg burkolni meg "oregiteni" meg ki tudja mifele hokusz-pokusz eljarasnak alavetni hogy minel jobbank "szoljanak" bezzeg a hangvaltokban levo legmagos tekercseknel (amik jellemzoen sokkal hosszabb vezetekbol vannak tekerve mint a hangsugarzo vezetekek) elegendo a sima zomancszigeteles es a puritan muanyag csevetest :shock:
-- Mindennek van egy ésszerű határa --
lamalas

HozzászólásSzerző: cirrus » 2010.12.22. 06:10

lamalas írta:.... bezzeg a hangvaltokban levo legmagos tekercseknel (amik jellemzoen sokkal hosszabb vezetekbol vannak tekerve mint a hangsugarzo vezetekek) elegendo a sima zomancszigeteles es a puritan muanyag csevetest :shock:

Szívemből szóltál! Pedig ez legalább ugyanannyira fontos! És a váltó többi alkatrészére is igaz. Én is azok közé tartozom, aki meg meri kockáztatni, hogy legalább olyan fontosak ezek az átviteli pontok, mint a hangszóró maga (nem a hangdobozra gondoltam). Alacsonyabb kategóriában lehet, hogy a váltóba érdemes legalább annyi, vagy több pénzt beletenni, mint a hangszóróba. Szerintem többen meglepődnének. Mit ér egy jó hangszóró, ha az infó (ami nem csak átviteli görbe) nem tudja átverekedni magát a hangszóróig. Talán így érthető, hogy miért kardoskodnak többen a komplex rendszerépítés mellett (koszos ablaküveg-teória!).
Üdv: Cirrus

"Zárlat, szakadás, vagy egyéb műszaki hiba."
cirrus

HozzászólásSzerző: Krizsi » 2010.12.22. 09:11

lamalas írta:...... bezzeg a hangvaltokban levo legmagos tekercseknel (amik jellemzoen sokkal hosszabb vezetekbol vannak tekerve mint a hangsugarzo vezetekek) elegendo a sima zomancszigeteles es a puritan muanyag csevetest :shock:

Nem elegendő, csak ezt egy átlag, átlag feletti hifis nem tudja módosítani. A maszek tekerésen kívül vásárolható induktivitás vékonyabb - vastagabb huzalból, litzéből. Eddig zománchuzal, vagy éppen négykilences zománc / zománc szerű szigetelésű. Ezen túl van ezüst huzal/szalag és réz szalagból tekert is. Ezek már elég horrorisztikus árúak tudnak lenni. A kondikról pedig már ne is beszéljünk.

Egy dolgot nem szabad szem elől téveszteni: a kábeleknek saját hangjuk van, vagy ha jobban tetszik saját karakterükkel módosítják a hangot. Ugyanúgy mint pl egy kondi. Ez a saját hang függ a vezető és a szigetelés anyagától, mechanikai konstrukciójától .......... A hangra gyakorolt hatásuk pedig a teljes lánc szerves része ugyanúgy mint az akármilyen anyagból készült tekercs, kondi stb hatása. Tehát közel sem arról van szó, hogy egy jobb kábel kijavítja a többi alkotó elem hibáit, sokkal inkább arról, hogy az egyes nem, vagy nehezen, nem mindenki számára módosítható elem összhangját (szinergiáját ahogy a hifista mondja) lehet módosítani, javítani a kábel cserékkel.
Végül: ahogy lépkedünk felfelé egy képzeletbeli minőségi létrán úgy válik a kábel teljes értékű komponensé. Hiába a hibátlan kapcsolástechnika, minőségi alkatrészek az elektronikákban, a hangváltóban, a legjobb hangú motorok a hangsugárzókban egy gyenge kábel lehúzza a kapott eredményt, a hangot.
Krizsi

HozzászólásSzerző: lamalas » 2010.12.22. 11:30

Be kell latnom, hogy velem (de nem a hallasommal!) van a baj, kilogok a hifis sorbol (amit nem is banok). En akar kozonseges sodrott villanydrotot hasznalva a hangsugarzo es erosito kozott ugyanugy tudom elvezni a zenet, mint mas hangsugarzo kabelekkel (mert en is probaltam mar masfele kabeleket es hallottam kozottuk kulonbseget). Node sebaj .... nem vagyunk egyformak (szerencsere) ;)
-- Mindennek van egy ésszerű határa --
lamalas

HozzászólásSzerző: feket663 » 2010.12.22. 12:50

feket663

ElőzőKövetkező

Vissza: Kábelek, csatlakozók