Csatlakozók

Mindenféle belső és külső vezetékek, kábelek és csatlakozóik

Re: Csatlakozók

HozzászólásSzerző: edk » 2011.01.07. 23:34

Nem, hanem ha rátekerem a külső hengert, azzal szétnyomódik kissé a banánvég és megszorul az erősítő csatlakozójában.
edk

HozzászólásSzerző: pagrus » 2011.01.08. 00:38

Igen ismerem, szellemes megoldás - vitz lett vóna... Ez a lemezes amit használok szintén megoldja azt a gondot, hogy picit változó az egyes banánhüvelyek mérete. Tulajdonképpen ez a két jó megoldás van banánban hangfalhoz, ezt a fajtát viszont nagyon elszokták szúrni:

banan.jpg
banan.jpg (48.37 KiB) Megtekintve 3335 alkalommal.

Pedig meg lehetne jól is csinálni, műszerzsinórban van is nekem ilyen rendszerű ami tökéletes csak az is jó drága.
Please replace user and press any key
pagrus

HozzászólásSzerző: Quadlipi » 2011.01.08. 12:30

pagrus írta:... ezt a fajtát viszont nagyon elszokták szúrni: ...
Hogyan szokták elszúrni? Nem elég rugalmas, alaktartó a domború rész?

edk írta:Nem, hanem ha rátekerem a külső hengert, azzal szétnyomódik kissé a banánvég és megszorul az erősítő csatlakozójában.
Ez pontosabban, hogyan működik? Mi nyomja szét a banán véget, mert nem nagyon látszik a kialakítása a képen.
"Sose vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal."/Woody Allen/
facebook/Audiophile Room
Quadlipi
Moderátor

HozzászólásSzerző: pagrus » 2011.01.08. 13:26

Pontosan, sőt el is tört nekem pár, de mondom, a műszerzsinórjaimon ugyanez a megoldás tökéletes, tehát nem a rendszer a rossz.
Edk csatlakozójának oldalán látni egy kis pöcköt (a másik oldalon is van) ami egy tüskében folytatódik amit a hátulról nekicsavart burkolat előre tol és mivel benne van a dugó rész közepében szétfeszíti azt.
Please replace user and press any key
pagrus

HozzászólásSzerző: edk » 2011.01.16. 21:13

Végül is, mivel finommenetes hernyócsavar egyáltalán nem kapható, a következőképp cselekedtem: összefontam három szál sokeres vezetéket (hogy az eredmény lapos legyen, ne hengeres), beónoztam és ennek a centis darabjával szűkítettem a helyet annyira, hogy a rövid hernyócsavar már megfogja a vezetéket.
edk

HozzászólásSzerző: Quadlipi » 2012.06.03. 17:06

XLR készülékbe építhető aranyozott aljzatot keresek. Papát és mamát is, de ha lehet olcsót. A kácsát néztem, de úgy tűnik, hogy már koránt sem a legjobb árakon adják a csatikat, mondhatni, hogy elég drágák lettek. RCA aljzattal ugyanez a helyzet 730-ért adják azt, ami a Conrádnál 345Ft. Komolyan mondom csoda, hogy még nem mentek tönkre. Esetleg ha van valakinek erre is egy ötlete még olcsóbban annak is örülnék. Tehát aranyozott készülékbe építhető RCA dugó is kellene elérhető áron. Várom a tippeket. Köszönöm előre is.
"Sose vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal."/Woody Allen/
facebook/Audiophile Room
Quadlipi
Moderátor

HozzászólásSzerző: mzperx » 2012.06.03. 19:52

Quadlipi írta:XLR készülékbe építhető aranyozott aljzatot keresek. Papát és mamát is, de ha lehet olcsót. A kácsát néztem, de úgy tűnik, hogy már koránt sem a legjobb árakon adják a csatikat, mondhatni, hogy elég drágák lettek. RCA aljzattal ugyanez a helyzet 730-ért adják azt, ami a Conrádnál 345Ft. Komolyan mondom csoda, hogy még nem mentek tönkre. Esetleg ha van valakinek erre is egy ötlete még olcsóbban annak is örülnék. Tehát aranyozott készülékbe építhető RCA dugó is kellene elérhető áron. Várom a tippeket. Köszönöm előre is.

Neutrik XLR és Jack dugót innen szoktam rendelni, illetve van egy viszont eladójuk az Alle-ban:
http://elimex.hu/tipuskategoriak/425/xlr
mzperx

HozzászólásSzerző: Quadlipi » 2012.06.03. 20:25

mzperx írta:
Quadlipi írta:XLR készülékbe építhető aranyozott aljzatot keresek. Papát és mamát is, de ha lehet olcsót. A kácsát néztem, de úgy tűnik, hogy már koránt sem a legjobb árakon adják a csatikat, mondhatni, hogy elég drágák lettek. RCA aljzattal ugyanez a helyzet 730-ért adják azt, ami a Conrádnál 345Ft. Komolyan mondom csoda, hogy még nem mentek tönkre. Esetleg ha van valakinek erre is egy ötlete még olcsóbban annak is örülnék. Tehát aranyozott készülékbe építhető RCA dugó is kellene elérhető áron. Várom a tippeket. Köszönöm előre is.

Neutrik XLR és Jack dugót innen szoktam rendelni, illetve van egy viszont eladójuk az Alle-ban:
http://elimex.hu/tipuskategoriak/425/xlr
Köszi! Ezek jó árak! Az is tetszik ezeken a nyákba szerelhetőkön, hogy csak 3 furatot kell készíteni neki az előlapon, 1 nagyot és két kicsit a felerősítésre. Az Alle-ban merre van a bolt?
facebook/Audiophile Room
Quadlipi
Moderátor

HozzászólásSzerző: mzperx » 2012.06.03. 20:57

Quadlipi írta:Az Alle-ban merre van a bolt?

sehol, mert hülyeséget írtam az előbb, a Lurdyban van, = "Zományi":
hangfenybuli.hu
mzperx

HozzászólásSzerző: Quadlipi » 2012.06.04. 16:44

mzperx írta:
Quadlipi írta:Az Alle-ban merre van a bolt?

sehol, mert hülyeséget írtam az előbb, a Lurdyban van, = "Zományi":
hangfenybuli.hu
Megrendeltem a neten és fele árban kijött a KáCsa-hoz képest. :o És ez legalább Neutrik és nem noname. Köszönet!
facebook/Audiophile Room
Quadlipi
Moderátor

ElőzőKövetkező

Vissza: Kábelek, csatlakozók