Végfoktápok

Alakítsuk igényeink szerint a hálózati feszültséget ...

Re: Végfoktápok

HozzászólásSzerző: Kalmi » 2011.03.24. 12:31

A két felső kondi közé tegyél egy csupasz réz sínt, vagy csupaszított kábelt. Pont a közepére fusson be a két Graetz + és - pontja, és onnan induljon az erősítő táp GND-je, valamint a kimeneti banán aljzat - a is.

Ugyanígy járj el alul!

A két független tápot nem kell összeföldelned, se a két bemeneti RCA földjeit egymással tehát a két végfok csak a kisjelű földön keresztül fogja látni egymást, a forráskészüléknél, ahol közös a L és R kimenet földje.

Az a legegyszerűbb kivitelezési megoldás, ha a két kondi közé egy megfelelő keresztmetszetű csupaszított merev rézdrótot forrasztasz, és minden vezetéket megcsupaszítva arra rátekered (Graetz +, Graetz -, panel táp GND, hangszórókimenet GND) négy vezeték. Mikor mindegyik rajta van, egy jó meleg pákával az egészet átmelegítve "megtömöd" ónnal. Ennyi.
Ha kérdésed van, vagy beszélni szeretnél velem.
Kalmi

HozzászólásSzerző: smokk » 2011.03.24. 16:43

Ez eddig rendben is van,de a házat is földelni akarom,és mivel közös fémházban vannak,ott látják egymást. Ezért nem tudom.
smokk

HozzászólásSzerző: Kalmi » 2011.03.24. 18:45

Én egyetlen erősítőmnél sem tettem a házra a táp gnd-t sem, meg a bejövö RCA gnd-jét sem. Valami galibát mindig okoztak.
Ha kérdésed van, vagy beszélni szeretnél velem.
Kalmi

HozzászólásSzerző: Zsolesz » 2015.04.03. 11:35

Sziasztok!

Egy hídkapcsolású TDA7294-hez szeretnék szimmetrikus tápot építeni. A toroidtrafókat tekercseltetni fogom, de van egy dilemmám, amivel nem tudok dűlőre jutni. Egy vagy két graetz-híddal szerencsésebb ezt megvalósítani? Ahogy nézem, ez attól függ, hogy a transzformátor szekunder oldala hogyan van tekercselve. Pl ha szekunder oldalon egyetlen tekercs van, középmegcsapolással, akkor így érdemes csinálni:
Kép

Ellenben ha a szekunder oldalon két tekercs van, akkor két másik módszert találtam:
Kép
Kép

A képeket az alábbi linkeken találtam:
http://www.tnt-audio.com/clinica/ssps2_e.html
http://mysite.du.edu/~etuttle/electron/elect9.htm

Szóval felteszem a kérdést, melyik miért jó, van-e legjobb megoldás? Eszerint lenne tekercselve a trafó. Nekem valamiért az első megoldás a szimpatikus.

Egyéb kérdéseim is lennének:
A hídba kapcsolt TDA pillanatszerűen akár 20 ampert is felvehet. Nyilván ezt az áramimpulzust nem a trafó, hanem a kondenzátor telep fogja szolgáltatni. Ennek fényében (és hogyha egyetlen graetz-hidas megoldást választom) akkor elég egy 25A-es diódahíd?
Mekkora kondenzátor teleppel számoljak? 2*10 000 uF-ra gondoltam...
Zsolesz

Előző

Vissza: Tápegységek, hálózati szűrők