Tekercsek

Ellenállások, kondenzátorok, tekercsek, stb.

Tekercsek

HozzászólásSzerző: mihalcz » 2009.02.06. 16:57

Minden féle tekercs (zajszűrés, hangváltó stb), de nem trafók
A hang nem a műszaki paraméterek kombinációja.
mihalcz

Re: Tekercsek

HozzászólásSzerző: phys » 2009.03.25. 00:37

Hangváltóhoz online honnan tudok rendelni tekercset?
phys

HozzászólásSzerző: cirrus » 2009.03.25. 06:24

Addig én is kérdezek egyet:
A saját készítésű tekercselésnél ki hogyan éri el, hogy a menetek szépen egymás mellett legyenek?
Üdv: Cirrus

"Zárlat, szakadás, vagy egyéb műszaki hiba."
cirrus

HozzászólásSzerző: néhai » 2009.03.25. 06:35

Én olyat olvastam, hogy szépen menetenként pillanatragasztóval kell rögzíteni egymáshoz a drótokat tekerés közben, így nem ugrik szét.
PC/Foobar- Zeus USB-S/PDIF- Sabre Buffalo II, D-Class 2x200W. Beyma 18" Open Baffe + 500cm2 ribbon 2,5utas (DIY) Digit IC: Irisz Silver II 7N silver koax IC: Virgo Silver IV 7N silver. Power kábel: Hádész Silver Hangfalkábel: Titan IV 7N Cu
néhai

HozzászólásSzerző: phys » 2009.03.27. 01:11

cirrus @ 2009.03.25. 05:24 írta:Addig én is kérdezek egyet:
A saját készítésű tekercselésnél ki hogyan éri el, hogy a menetek szépen egymás mellett legyenek?

Én úgy készítettem, hogy a csévetest fekete filmesdoboz volt, amit előbb a kívánt vastagságra vágtam, majd átmenő csavarral szorosan felszereltem a két végére egy-egy befőttesüveg zárófedelet.A csavar túlnyúlt mindkétoldalt, ezt anyákkal biztosítottam, így könnyebb megfogni/átfogni. Az egyik befőttes fedélre egy fogantyút is szereltem, ezzel lehetett tekerni. A drót végének fúrtam egy lyukat a filmesdobozon, majd átdugtam tisztes ráhagyással, majd visszahajtottam, hogy fix legyen a vége. Ezután a kábeldob/csévetest együttest kifeszítettem úgy, hogy a lábamnak feszítettem a kábeldobot. Fontos, hogy ne tekeredjen könnyen, hanem feszüljön. Ezután türelmesen elkeztem tekerni kézzel a befőtteskupakoknál, néha a fogantyúnál fogva.Ha feszült, szépen lehetett terelni a meneteket a helyükre. Így elkészítettem 4 tekercset, amik úgytűnik azt teszik, amit vártam tőlük. Egy biztos, soha többet nem tekercselek, női meló :-) Próbáltam fúrógéppel is, de nem is mondom mi lett az eredménye...
phys

HozzászólásSzerző: cirrus » 2009.03.27. 06:53

phys @ Ma, 00:11 írta:Én úgy készítettem, ...

Aztán mi lett a tekerccsel? Rajta maradt a filmesdobozon, vagy leszedted róluk? Hogy fogtad össze a tekercset? (Ragasztottad, szorítottad pánttal, viaszoltad vagy lakkoztad?)

cirrus

HozzászólásSzerző: Krizsi » 2009.03.27. 12:46

Pár éve csináltattam vastag huzlaból hangváltó induktivítást. Ott úgy oldották meg a kérdést, hogy a bontható cséve lehetőséget adott arra, hogy még a tengelyen 4db kábelkötővel rögzítették a meneteket. Szépen megállt, nem lazult vissza.
A gyári szép egyben maradőó tekercseket termoplasztikus huzalból készítik. A zománchuzal a szigetelő rétegen kívül kap mégy egy bevonatot, ami hő hatására megfolyik, majd újra megszilárdul. A kész tekercsen akkora áramot küldenek át, hogy a kívánt hőfokra felmelegedjen, majd a csévén megvárják amíg kihül.

Végül is a lényeg: milyen tekercsről, milyen menetszámról van szó?
Krizsi

HozzászólásSzerző: phys » 2009.03.27. 20:51

cirrus @ Ma, 05:53 írta:Aztán mi lett a tekerccsel? Rajta maradt a filmesdobozon, vagy leszedted róluk? Hogy fogtad össze a tekercset? (Ragasztottad, szorítottad pánttal, viaszoltad vagy lakkoztad?)

Rajtamaradt a filmesdobozon. Elsőre erősebb fajta celluxszal tekertem mindenfelől körbe, valamint gyorskötözővel is rögzítettem. A módszer ellenére elég masszív és tartós lett, de ha végleg bekerül dobozba, akkor 2 komponensű ragasztóval fogom megdolgozni. Van vagy 6 éve, hogy tekertem és a mostani próbahangváltóban is működött. NEm lötyög, nem zörög. A filmesdoboz közepén lévő pici lyukon szoktam felfogatni 4-es süllyesztett fejű csavarral. Ez talán nem zavar be lényegesen az induktivitásába.

Fotó-01031.jpg
Nem látszik túl jól a tekercs, majd lefotózom külön.
Fotó-01031.jpg (68.67 KiB) Megtekintve 3978 alkalommal.
phys

HozzászólásSzerző: Megaymir » 2009.04.20. 20:54

Üdvözlet a kedves fórum tagoknak!

Azt szeretném kérdeni, hogy tud-e valaki tekercselő drót, alias zománchuzal beszerzési lehetőséget ajánlani? 1mm^2/0,5 kg érdekelne.
Megaymir

HozzászólásSzerző: cirrus » 2009.04.20. 21:31

Zománcozott rézhuzal beszerzési helye:

http://www.villert.hu/index.php?page=4

(Az offtopik - egyebek - hasznos linkek alatt lehet ezt és az ehhez hasonló helyeket találni.)

cirrus

Következő

Vissza: Passzív alkatrészek