Mérések általában

Hangsugárzók mérésével kapcsolatos infók

Re: Mérések általában

HozzászólásSzerző: Sirru5h » 2012.05.29. 16:56

Sajnos nem, mondhatni még nagyobb lett ez a pattanó hang/jel, fogalmam sincs mi oldhatná ezt meg de lassan az őrületbe kerget.
Miért nem érzékeli a számítógép vagy rendszer a hangkártyát ha csak az áramot kívülről kapja ?
Az a sejtésem hogy a Piros a +5V még nem is lenne gond de a fekete a GND vagyis a negatív miatt van az egész.
Korábban az egyszerűbb alaplapi vagy PCI-os hangkártyáim semmi ehhez hasonlót sem produkáltak, tudomásom szerint PCI-on keresztül is + és - a táp nem pedig + és - GND.

Sajnos késő bánat megszabadulni a hangkártyától, alig 2 hetes. RMAA -val mérve is elég jó eredményt produkál ami számomra is hallható különbség a korábbiakhoz képest, csak hihetetlen számomra hogy gyárilag így készítsenek el valamit.
Megválni tőle erős pénzkidobás volna.

Valakinek valamilyen egyéb tippje vagy ötlete ?
Bármi megfelelne amin ellehetne indulni ...
Sirru5h

HozzászólásSzerző: Falconer » 2013.03.20. 00:52

Remélem ez nem igaz, mert most kissé elment a kedvem a szabadtéri mérésektől, pedig alig vártam, hogy jobb idő legyen.
Csatolmányok
Szabadtéri mérés.jpg
Szabadtéri mérés.jpg (45.96 KiB) Megtekintve 1991 alkalommal.
Falconer

HozzászólásSzerző: hevesipeti » 2018.02.22. 11:40

Sziasztok!

Lenne kedve és ideje valakinek megmérni ennek a két új HSZ-nek a paramétereit? 2utas zárt dobozba szánnám, kiegészítve egy méllyel egy másik dobozba. Esetleg 2,5 utasba.. Az adatlapja szerint autóhangszórók, de nagyon jó az érzékenysége. Viszonylag jó áron tudok hozzájutni (30euro/db, nagyobbik). Látok benne fantáziát, de az adatlap az csak adatlap..

JBL S2-1224 / S2-1224

A PDF fájlt nem tudom beilleszteni, de ha valakit érdekel az emil címét rakja fel, és küldöm. Az adatlap linkje jeszóval védett oldalon van.
Ha máshol megtaláljátok ügyesek vagytok, én nem próbáltam keresni..

üdv: Peti
hevesipeti

Előző

Vissza: Hangsugárzó mérések, szimulációk