Fejhallgatók Fejhallgató erősitők

Mindenféle technikával, technológiával felépített fejhallgató erősítők

Fejhallgatók Fejhallgató erősitők

HozzászólásSzerző: Gybalu71 » 2013.11.10. 16:37

Ki milyen fejhallgatót ,fejhallgató erősitőt hallgat ismer.
Tapasztalatok vélemények.
Nemsokára lesz győrben fejhallgatós talákozó.
Gybalu71

Re: Fejhallgatók Fejhallgató erősitők

HozzászólásSzerző: Gybalu71 » 2013.11.10. 20:06

Még ez a tolongás ! :lol:
Gybalu71

HozzászólásSzerző: wireman » 2017.11.13. 03:31

Sziasztok! Nagyon sokféle fülest ismerek, az elsőm Sennheiser HD424-es volt, szerettem. Sajnos mélyhang nélküli, ám csodás nyílt hangzású és hazudós terű kis füles volt. Lecseréltem HD430-ra. Ma is ennél tartok, régebbi modell, de elképesztően nagy tere van, ő is hazudós térileg, de legalább van már mélye. Csodás, könnyű, párnás kivitelű, orthodinamikus, félig nyitott szerkezet, szamárium-kobalt mágnessel. Nagyon szeretem, hajlamos az ember megfeledkezni hogy a fején van, annyira könnyű és jó viselni, a drót állított meg néha, megfeledkeztem róla hogy fönn van. Szeretem még az AKG-t is, van egy Pioneer Monitor 10-es stúdió fejhallgatónak mondott cuccom is, tényleg szépen zenél, gyönyörű, precíz kivitelű mesterdarab, de nehéz, zárt rendszerű, fárasztó viselet. Fekve kell hallgatni, akkor jobb a helyzet. A Stax Lambda se kutya és a Sennheiser új csúcs cucca álom, de az ára nálam diszkvalifikálja. Itt van a közelemben a Sennheiser képviselet, sok cuccukat hallgattam már, sok jó van. Nekem akkor is a 430 a kedvencem. Lehet használtan venni és gyönyörűen újjá varázsolhatók, a képviseleten minden kapható hozzá. Uff, én beszéltem...
wireman

HozzászólásSzerző: pagrus » 2017.12.01. 12:11

Ezt tavaj márciusban írtam a MŰSORFORRÁSOK/Digitális/FiiO eszközök topikba:
'Volt egy olcsó AKG-m, illetve most is megvan csak tartós használatban az asszonynál :) Ezért aztán elmentem venni másikat magamnak. Meglepődtem, mennyire idegen a Sennheiserek hangzása számomra, pedig felülmúlhatatlan ergonómiában, sajnáltam (HD598 és még pár típus volt amit meghallgattam). Az AKG fülesekkel hasonlóan jártam, nekik én voltam idegen, "nesze itt a zenéd" mondták aztán megvonták a vállukat és hátat fordítottak :) Végül egy Beyerdynamic Custom One Pro volt amin nagyon meglepődtem mennyire az én világom, meg is vettem."

Azóta is ezt használom, az elmúlt másfél év alatt más fejhallgatókkal összevetve nem érzem, hogy le kellene cserélnem:

Beyerdynamic-Custom-One-Pro_2000x.jpg
Beyerdynamic-Custom-One-Pro_2000x.jpg (44.7 KiB) Megtekintve 120 alkalommal.
Please replace user and press any key
pagrus

HozzászólásSzerző: Gybalu71 » 2017.12.05. 19:17

Szia! próbáltál már 600 Ohmos DT 990 Editiont?
Gybalu71

HozzászólásSzerző: wireman » 2017.12.13. 02:19

Igen. Más, nagyon más zenét hallgathatunk, hallgatunk. A Bajort nem nagyon ismerem csak néhány típusát. Jó füles, ennyi. Engem megfogott a Sennheiser talán végleg. A legnagyobb tesztem, ha annak nevezhető egyáltalán, az a Media Markt-ban volt, anno kiraktak vagy 25 féle nagy márkát és ha akartam, mindegyiken ugyanazt a zenét lehetett hallani. Valami füles teszt bemutatójuk volt épp. Volt ott még Grado is, Stax is, a Technics-et gyorsan letettem, és szinte mindet szépen visszatettem a konzoljukra... Hmmmm. Szörnyűek voltak, a hölgy kedvéért csupa jót mondtam, valszeg lebuktam a csuklás miatt...
Azt a Bajort - Beyert is hamar feledtem. Csak a Sennheiser tere és az AKG maradtak. Én már csak ilyen vagyok. A mostani csúcs Sennheisert érdemes meghallgatni a bemutató termükben, Budaőrsön, mára már kezdik megoldani mindenféle szenzációs megoldással, hogy a nagy füleseik ne hazudjanak akkora irreális teret, hanem erősen és ügyesen közelednek a valósághoz, a színpadias, hangszórós hallgatáshoz igyekeznek megtérni, vagyis az igazi körülményekhez... A kis maszek bolti tesztem után itthon felraktam a Pioneer Monitor 10-esem. Hááát, nincs szégyellni valója még most sem. Majd az egész mezőnyt megeszi... Csak a súlya... No igen, én Bartókon és néhány fazonon kívül kevés komolyat hallgatok, nem szeretem ezt a szót, bocsi Mozart, nekem inkább Mark Knopfler gitárja és John Lee Hooker stb mondanak többet. Lehet hogy bunkó szentségtörésnek hangzik, de ez van, kitartok a véleményem mellett... Uff.
wireman

Vissza: Fejhallgató erősítők