Ellenállások, kondenzátorok, tranzisztorok, integrált áramkörök, tekercsek.
László
Adminisztrátor
Avatar
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2019.02.12. 20:33

Minőségi elektrolit kondenzátorok

Hozzászólás Szerző: László »

Nehéz manapság jó ár/minőségű elektrolit kondenzátort találni az audiotechnikán belül, viszont Panasonic FR sorozatú kondenzátorai ebbe a kategóriába tartoznak bele. Ha fontos az élettartam és az alacsony ESR, na és persze a hangminőség, mindenképpen az FR sorozatot válaszd! Viszont utána a rendszer hangképe megmutatja a rendszer hibáit, míg sok másik kondenzátor elsimítja, erre fel kell készülni! Magyarul erősen javítja a felbontást, így előfordul, hogy nem mindenkinek fog ez tetszeni. Külsőleg nincs rajta semmi csicsa, viszont legalább jól (tud) szól(ni) tőle a rendszer. Nálam Yageo Y8-as kondenzátort váltott, aminek sötétbarna a belseje (amíg ki nem szárad), nagyon jó hangú kondenzátor, legalábbis az volt, amíg fel nem fedeztem ezt. Több okból sem placebo, főleg az miatt sem, mert részletesebb hangképet hozott a csere. Erre őszintén szólva nem számítottam. Rubycon Black Gate szintjét nem tudom, hogy eléri-e, lehet, hogy több területen még meg is előzi, de ha nincs Black Gate kondenzátor, vagy csak jó drágán van (és nem a legjobb kondícióban persze), egy igen jó alternatíva lehet annak kiváltására. Állítom, hogy sokkal sikeresebb lenne ez a sorozat, ha szürke feliratú szín helyett aranyat választottak volna.
Kép
Válasz küldése