Ellenállások, kondenzátorok, tranzisztorok, integrált áramkörök, tekercsek.
László
Adminisztrátor
Avatar
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2019.02.12. 20:33

Alacsony zajú BJT tranzisztorok

Hozzászólás Szerző: László »

Ezen az oldalon minden idők legjobb alacsony zajú BJT tranzisztorait fogom összeszedni. Nem fogom az összeset bemutatni, csak a legjobbakat. Ilyen például a 2SD786, vagy a 2SC3329. Térjünk is rá a beszerzésre, mert nem egyszerű. 2SC3329-ből több helyen csak hamisat tudtam kifogni. Egy eladót sikerült eddig találnom, aki eddig eredetit küldött, ebay-en keresztül Angliából. 2SD786-ból egyszerűbb eredetit venni, mert mint utólag kiderült, nagy darabszámban gyártották Japánban, és nagyon olcsón. Ettől függetlenül ezekből is ki lehet fogni hamisat, pláne, amelyiknek "kövérebb" tokozása van, tehát a vékonyabb fajtát kell keresni. Szerintem néhány eladó már azt is átcímkézte egy másik típusból, szóval óvatosan kell ezeket kezelni. Mindkét féle tranzisztort alkalmazom már évek óta. Valamennyi összehasonlítási alapom is van, majdnem egyforma kapcsolásban próbáltam ki őket. Hogy hangra melyik a jobb? Szerintem a 2SD786, viszont a másiknak enyhén lágyabb a hangja. Gyakorlatilag szubjektív és kapcsolásfüggő, hogy kinek melyik jön be, mindkét tranzisztor nagyon jó. Így nem is nagyon fogok mostanában JFET-eket próbálgatni. Az itt bemutatott kapcsolási rajzokhoz, B osztályú erősítőhöz, IV konverterhez passzolnak ezek a tranzisztorok. NPN tranzisztorok. Komplementerekről meg jobb, ha lemondunk ezekben az esetekben, a jobb kapcsolási rajzok egy része amúgy sem követeli meg ezeket a kiegészítőket.
Kép
ROHM 2SD786 adatlapja [felül]
Kép
Toshiba 2SC3329 adatlapja
Válasz küldése