Közlemények, vélemények és ami nem kapcsolódik az audiotechnikához.
László
Adminisztrátor
Avatar
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2019.02.12. 20:33

Androidos mobiltelefonok

Hozzászólás Szerző: László »

Manapság már sehol nem újdonság ilyen mobiltelefon, pedig 2010-es évek előtt még teljesen máshogy volt. Ahogy az sem újdonság már, hogy mennyire drágák általában ezek a mobiltelefonok. Ami azért is gond, mert 2-3 évente bizony cserélni kell ezeket. Tehát amire tízezreket, vagy százezreket áldoztál pár évvel ezelőtt, azt gyakorlatilag kidobhatod a kukába, a megfelelő helyre. Én úgy gondoltam, hogy azt csinálom, amit eddig, tovább tartom a telefonomat, persze úgy, hogy akkumulátort cserélek benne. Ez 2020-ig működött is, legalább háromszor cseréltem akkumulátort a Samsung Omnia 7 telefonomban. Utána a gombok is elkoptak, oledes kijelzője beégett, és a kamera minősége is elég ciki volt egy átlagos mai telefon kamerájához képest. Úgyhogy kaptam egy Samsung A20e telefont, ami a maga kategóriájában elég jó volt. Viszont ahogy az összes használt telefonban, ebben is elhasználódott az akkumulátor. Mivel nem akartam új telefont venni, ezért megvettem a gyári akkumulátort, és kicseréltem benne. Persze nem volt egy egyszerű művelet, mivel szétvágta a körmömet a hátlap a szétszedésnél, így elmondtam minden szót, amit megtanultam, csúnya értelemben. Egy hónapig nem is volt vele probléma, viszont utána az új azonos típusú Samsung akkumulátor felpúposodott a telefonban. Szóval úgy voltam vele, hogy ennyire nem szabad csórónak lenni, vettem egy újabb telefont, 25 hónap használat után. Olyan telefont kerestem, ami nem rosszabb mint a régi, jobb kamerája van, mert arra szükség van, meg persze jobb a rendszere is. Összességében tényleg jobb androidos Samsung telefont sikerült választani, de adódtak meglepetések. Töltő már nem jár hozzá, mert minek, közelségérzékelő nincs, pedig nem egy nagy dolog, FM rádió hiányzik, nem zavaró, viszont amit nem írtak le sehol... 64 bites SoC rendszeren bizony 32 bites operációs rendszer fut, Android 13-al. Na ehhez már pofa kell a gyártó részéről. Persze ezt sehol sem reklámozták, én legalábbis nem találtam róla információt, csak azt, hogy másnak is 32 biten fut a rendszere. Ami 4GB rammal ellátott telefonon azért gáz, mert így nem futnak vele a 64 bites programok, ami manapság már eléggé alapkövetelménynek számít. De nincs meg, persze 75 ezer forint volt ez a telefon, nem pedig 140 ezer. De azért ez már tényleg disznóság. Mert ha még ki tudnám választani, hogy melyik rendszerrel fusson... de nem. Úgyhogy biztos vagyok benne, hogyha remélem 2-3 év után újra kell majd telefont vennem, valami más gyártótól választok, amennyiben jobb készülékkel állnak elő abban az árkategóriában. Én viszont azt veszem észre, hogy egyre pofátlanabbak egyes gyártók. De legalább PWM mentes kijelzője van, ami számomra fontosabb, mint a felbontás.
Kép
Válasz küldése