Közlemények, vélemények és ami nem kapcsolódik az audiotechnikához.
László
Adminisztrátor
Avatar
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2019.02.12. 20:33

Re: Vélemény

Hozzászólás Szerző: László »

Na nézzük, hogy állunk a blues-zal ezen a nagy felbontású, jó térleképzésű, na és persze alacsony fogyasztású rendszeren... Amit a saját elképzeléseim szerint építettem meg. Ezt mutatja meg az alábbi videó, miközben a felvétel minősége továbbra is ugyanolyan, mint amilyen eddig volt. Nyilván nem csettintésre ment... de ezzel nem mondtam újat.
https://www.youtube.com/watch?v=VW9RIrAViXI
László
Adminisztrátor
Avatar
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2019.02.12. 20:33

Re: Vélemény

Hozzászólás Szerző: László »

Nagyon jól jöttek ezek a Panasonic FR kondenzátorok utólag. Elképesztő módon tisztább lett minden zene. De természetesen az OPA1655 műveleti erősítők is jól jöttek a megoldásaimhoz. Legjobb középhangszóró beszerelése nem hozott volna ennyit, sőt, inkább elvett volna, az már egyszer biztos. Helyzet az, hogy a fémmembrános Seas W22 régebben nagyon tisztán tudta megszólaltatni az akusztikus hangszerek egy részét. Legalábbis a karaktere passzolt hozzá. Most ugyanezt sikerült elérni papírmembránossal, na és persze jóval tisztábban. ÍÍÍÍjj. Igen. Nem nagyon tudok már belenyúlni, nem is akarok, viszont lehet, hogy 50 Hz alá még teszek később sub-ot. Esetleg csinálok valami jobb előfokot, de nehéz jót csinálni.
László
Adminisztrátor
Avatar
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2019.02.12. 20:33

Re: Vélemény

Hozzászólás Szerző: László »

Szerintem a legfontosabb dolgokat már leírtam, és a legjobb alternatívák egy része felkerült. Továbbra is szuper, hogy van korszerű B osztályú erősítőnk, ami nem csak legjobban szól, hanem még kevés áramot is fogyaszt. Ettől függetlenül azt látom, hogy mások továbbra is építgetik lelkesen a korszerűtlen, nagy áramokat fogyasztó megoldásaikat, de legyen ez az ő dolguk, nem kell nekem foglalkozni vele, amíg az áramot nem én fizetem ugye.

Másik dolog: nem túlzás kijelenteni, hogy Audaphon AMT 1i továbbra is az egyik legjobb magas hangszóró, két ScanSpeak pedig teljesen megfelelő, ha jól vannak használva.
László
Adminisztrátor
Avatar
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2019.02.12. 20:33

Re: Vélemény

Hozzászólás Szerző: László »

Egyik OPA1655 igazoltan meghibásodott. Elég sunyi hibája volt, mert szólni szólt, csak halkabban, mint a másik csatorna. Tényleg minden másra gondoltam, csak erre nem. Oszcilloszkópos mérést szerettem volna, de az nincs. Ilyen esetekhez lenne például jó a műszerpark, aztán végül használtam az agyam, és rájöttem úgy, hogy mi szállt el. Negatív feszültség került az egyik OPA1655 kimenetére, de nem a teljes tápé, csak olyan - 1.9V. Na igen. Ilyenkor jó minden OPA kimenetet külön-külön meghallgatni egy drót rácsatlakoztatásával, aztán rámérni feszültségmérővel.
László
Adminisztrátor
Avatar
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2019.02.12. 20:33

Re: Vélemény

Hozzászólás Szerző: László »

Habár elmondhatom, hogy összességében jobban szólnak manapság a zenék, azért vannak olyan zeneszámok, amelyek szubjektíven "megelégszenek" a gyengébb audiorendszerek teljesítményével is. Mint például a Depeche Mode - Enjoy the Silence. Nézzünk viszont pár olyan zeneszámot, ami különösen jól szól a jobban megépített, megtervezett rendszeremen!

Mariah Carey - Without You
Metallica - Nothing Else Matters
Billy Idol - White Wedding (Pt. 1)
4 Non Blondes - What's Up

Ezeket szorosan követik a többiek. Lista nem teljes, csak amik hirtelen eszembe jutottak.
László
Adminisztrátor
Avatar
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2019.02.12. 20:33

Re: Vélemény

Hozzászólás Szerző: László »

🎙/👽\🎸🎶
Az. Néhányan érteni fogják.
László
Adminisztrátor
Avatar
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2019.02.12. 20:33

Re: Vélemény

Hozzászólás Szerző: László »

24 bites zenére szükség van. Egész egyszerűen a bohóckodás kategóriája a CD minőség. És ehhez nem árt építeni megfelelő 20 bites D/A konvertert. Jimi Hendrix néhány zeneszáma nagyon baró így. Ugyanúgy az Eurythmics is. De említhetnék sok másik előadót.

Mások meg mást hallgatnak, ő dolguk, én viszont nem vagyok az.
László
Adminisztrátor
Avatar
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2019.02.12. 20:33

Re: Vélemény

Hozzászólás Szerző: László »

Továbbra is megelégedve hallgatom a B osztályú erősítő megoldásunkat, amit továbbra is az egyik legjobb kapcsolásnak tartok, és multibites AD1862 világához ez passzol leginkább. Senki sem vitatja azt a megállapítást, miszerint több külső diyernek sokkal több műszaki ismerete van, mint nekem, mégis elég furcsán nézek rájuk, mert a legjobb megoldások helyett túlbonyolított alternatívákhoz nyúlnak mindig. Természetesen minden jól megtervezett elektromos kapcsolást meg lehet jól is építeni, és rosszul is. De a legfontosabb: jól is meg lehet építeni.

Ha nekem több műszaki ismeretem, és lehetőségem lenne, két dolgot fejlesztenék tovább:
- Megfelelő, de minél egyszerűbb tápegységet az OPA1655-höz.
- Új, korszerűbb USB-s Xmos panelt különböző D/A konverterekhez, elérve a 21 bites támogatást a 20 bites multibites D/A konvertereknél,
VAGY elérve a 19 bites támogatást a 18 bites multibites D/A konvertereknél, jelgenerátoroknál. Amennyiben szimmetrikus kivitelezést alkalmazunk OPA1655 összegzővel.

Ehelyett megy az ostobaság. Illetve gyanítom, hogy egyeseknek nagyon nem tetszik az se, ha OPA1655 esetleg másnál is beválik, ugyanúgy, inkább megutálják az egész hobbit.
Szóval itt tartunk 2024-ben... véleményemet leírtam, egyesek helyében a fentebb felsorolt két dologra összpontosítanék leginkább.

Oldalnál is változások álltak be. Változott a háttér, illetve az újabb képek tömörítési módszere is fájlformátum megtartása mellett olyan módon, hogy a kép mérete kétszer nagyobb lett, mint amilyen volt, miközben kevesebb helyet foglal az előzőhöz képest. Néhány adatlapot már átalakítottam ezzel a tömörítési módszerrel, és az új adatlapok is így fognak már megjelenni.
Nem csak átláthatóbb lesz az egész, hanem a képek betöltése is gyorsabb lesz a korábbiakhoz képest.

Ha természetesen bármi kérdésed van, esetleg megjegyzésed, Kapcsolat menüpont alatt továbbra is elérhető vagyok.
Válasz küldése